Vizesiz Balkan Ülkeleri

0
765
Vizesi Balkan Ülkeleri

Vizesiz Balkan Ülkeleri

Balkan ülkelerinde Vize istemeden gezilebilecek bir çok ülke ve şehir var yanı başımızda ziyaret edebileceğimiz, işin güzel tarafı Balkan ülkeleri bizden vize istemeyince insanoğlu birçok yeri gezip görmek istiyor.

Balkanlar, İtalya Yarımadası’nın doğu tarafında, Anadolu’nun kuzeybatısında yer alan coğrafik bir bölgesidir. Karadeniz ile Adriyatik Denizi arasında kalan ve çoğunlukla dağlık bir bölgede yer alıyor.

Balkanlar’da vizesiz giriş yapabileceğimiz yerler Arnavutluk, Bosna-Hersek, Sırbistan, Kosova, Karadağ, Türk vatandaşlarından vize istemiyorlar ve gezip görülecek çok fazla şey var.

Balkan ülkelerinin, hem vizesiz olması birden fazla ülkeyi görme şansını sağlıyor o yüzden çok en fazla tercih edilen yurt dışı turları arasında yer alıyor.

Arnavutluk

Arnavutluk

Türk vatandaşlarına 90 güne kadar olan seyahatlerinde, ülkeye vizesiz giriş yapabiliyorlar. Avrupa’da eşi benzeri olmayan bir ülke, Berrak gölleri ve 50 ton yeşili barındırdığı ormanları ile insana huzur veriyor. Osmanlı zamanından kalma Bin Pencereli Şehir olarak bilinen Berat‘ı da ziyaret etmeyi unutmayın.

Sırbistan

Sırbistan

Meşhur asma bahçeleri, ve yeşil ovaların üzerine kurulmuş manastırları, ve berrak nehirleri ile insanoğlunu etkileyen bir ülke olmuştur. Tuna ve Sava nehrinin ortasında kurulu olan başkenti Belgrad‘ıda gezmeniz size taptaze bir soluk getirecektir.

Karadağ

Karadağ

Karadağ‘daki popüler kıyı şehri Kotor nefes kesen manzarasıyla insanı büyülüyor. Karadağ 90 günü aşmayan seyahatlerinizde Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Kotor, tarihi cennet gibi doğası ile birçok ziyaretçiyi kendine çekiyor.

Bosna-Hersek

Bosna-Hersek:

Saraybosna‘da Osmanlı dönemine ait birçok tarihi yapılara rastlayacaksınız. Geçmişindeki kötü günlerini silip Osmanlı döneminden kalan kültürü ve tarihi eserleriyle ziyaretçilerine en güzel şekilde tanıtmaktadırlar.

Kosova

Kosova

Uzun yıllardır Osmanlı imparatorluğunda kalmasından dolayı Osmanlı’nın izlerinin hala görülebildiği Kosova’da 2008 yılından bu yana bağımsız sürdürmekte. Kiliseleri, camileri ve tarihi saat kulesiyle sizi zamanda küçük bir yolculuk yaptırıyor. Bölgenin en fakir ülkelerinden birisi olan Kosova, Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize istemiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here