Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır ?

0
469
Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır ?

Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır ?

Evini sırtlarında taşıyıp seyahat edenler için sırt çantasının önemi oldukça büyüktür.
Gezdiğiniz coğrafyanın şarları nedir nasıldır gitmeden yaşamadan bilemezsiniz, bu yüzden sırt çantasının önemi çok büyüktür gideceğiniz bölgeye göre bazen az bazen ise çok eşya almanız gerekebilir. Yanınızda götüreceğiniz gerekli malzemelerinizi çantanıza koyduğunuz zaman çanta ağırlı ortalama 20-25 kg kadar bi eşya taşırsınız çantanın içine koyduğunuz eşyalar kadar çanta seçimide çok önemlidir. Piyasada bir çok markanın farklı fiyatlarda bulmanız mümkündür. Özellikle sırt çantanızın dayanıklı ve kulanımı kolya olması sizin avantajınız olacaktır.

Çanta seçiminizi yaptınız ve artık çanta içinde seyahat sırasında içerisine olmazsa olmaz malzemeler ve/veya seyahate çıkacaksanız sizin için olması gerekli malzemeleri sizin için derledik.

-Kişisel Bakım Eşyalarınız

Sırt çantası ile seyahat edenler için işinize yarayacak temizlik ve bakım malzemeleri de olmazsa olmazlarından; Sabun , Şampuan, diş fırçası / macunu, tırnak makası vb… eşyalarınızı mutlaka sırt çantanızın küçük bi gözünde bulundurmalısınız.

-Kıyafetler

Seyahate çıkarken alacağınız eşyalar ütü gerektirmeyen fazla yer kaplamayan ve kirlenince kolay temizlenebilen olmasına dikkat etmelisiniz. Hem seyahat boyunca boşuna bi yükten kurtulmuş olursunuz.

-El havlusu ve Ayak Havlusu

Otel, motel, ya da pansiyon tarzı yerlere gidiyorsanız genel olarak oralarda oluyor boşuna ağırlık yapmamak için alınmasada olur ama işi şansa bırakmamak lazım, ama çadır kampı yapanlardansınız mutlaka en az 1 adet almanızı öneririm sulak bi yerde kamp yaparsanız mutlaka lazım olacaktır.

-Video ve Fotoğraf Makinası

Herhangi bir gezi, seyahat vb.. tura çıktığınız zaman o anı ölümsüzlerştirmek için bi kare mutlaka alırsınız. Tabi bunu alınca seyahatiniz boyunca yetecek miktarda Sd kartın olduğuna dikkat edin makina elinizde patlamasın benden söylemesi…

-Mat

Konaklamalı çıktığımız seyahat’lerde çadır kuracağımız bölgeler sert semizlerden kurtulmak için yere serip üzerinde uyuduğumuz ayrıca yerden gelen soğuk havanın temasını kesen hafif portatif taşıması kolay köpükten bi malzeme sırt çantalıların yine olmazsa olmazlarından bir tanesi.

-İlkyardım çantası

Kolay bir şekilde temin edebileceğiniz ilkyardım çantası sizi herhangi bir ufak çaplı kaza veya yaralanma anlarında hemen müdale etmenizi sağlayacaktır. İlk yardım çantasının içerisinde yarabandı ağrı kesici, gazlı bez ve iğne – iplik, gibi pansuman bezleri, çantanızda mutlaka bulundurlulması lazım.

-Tripod

Seyahat ederken yakaladığımız pozun fotografını yada yola tek başınıza çıktıysanız birde video çekiyorsanız işinize çok yarayacak olanlardan bir taneside bu gezide

– Priz dönüştürücü

Dünya’nın her neresinde olursanız bu mükemmel buluş sayesinde her türlü prizlerde tüm elektronik eşyalarınızı gönül rahatlığı ile şarj edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here